اين وبلاگ در بعضي موارد حاوي حرفهاي زشتي است که بچه هاي بد توي کوچه مي زنند. پيشاپيش به عزيزاني که به کلمات زشت حساسيت دارند هشدار داده مي شود

پنجشنبه ۱٥ امرداد ،۱۳۸۳
ضد کپک نامه

به مناسبت تشريف‌فرمايی نفس٬ مشغول ديدار از مکان‌های دو نفره ادينبورگ هستيم. علی‌رغم آن که هوا بس ناجوان‌مردانه سرد و ابری و بارانی است٬ به شدت خوش می‌گذرد. قليان هر شب قل‌قل می‌کند. بازار ترکاندن لاو داغ، و حوصله نوشتن وبلاگ کم است.

مطالب بسيار جذاب امروز، محض کپک نزدن وبلاگ نوشته شد.

متول

پنجشنبه ۸ امرداد ،۱۳۸۳
طبیعی مثل سگ

چندی پیش، یکی از شبکه‌های محلی BBC برنامه مستندی داشت در باره میزان اطمینان انواع روش‌های پیش‌گیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی، به‌ویژه ایدز. به طور خاص گیر داده‌بود به کاندوم. اصلاً فکر می‌کنم اسم برنامه هم بود : «Can condom kill? ». خلاصه، کلی از دانش‌مندان جمع شده‌بودند و تحقیقاتی کرده‌بودند که نشان داده بود کاندوم‌های معمولی، در حدود 3 تا 5 درصد مواقع، ویروس ایدز را از خوشان عبور می‌دهند که البته در تمام موارد منجر به انتقال بیماری نمی‌شود. (البته میزان اطمینان آن‌ها در پیش‌گیری از بارداری خیلی بیش‌تر است)

بحث‌شان هم این بود که آیا این همه بودجه‌ای که دارد برای تبلیغ استفاده از این وسیله برای پیش‌گیری از ایدز انجام می‌شود، به‌صرفه و مؤثر است یا نه. نظرهای افراد و سازمان‌های موافق و مخالف را هم نشان می‌دادند.

از همه جالب‌تر، نظر کلیسای کاتولیک بود. واتیکان به طور رسمی با استفاده از کاندوم مخالف است و استفاده نکردن از آن را ترویج می‌کند. از یک اسقفی پرسیدند که خوب چرا شما این وسیله مخالف هستید. او در جواب گفت : «ببینید، به نظر ما این وسیله یک چیز اضافی و تحمیلی به طبیعت بشر است و با ذات انسان متنافر است. مثلاً شما هیچ وقت دیده اید که سگ از کاندوم استفاده بکند؟ نه. چون این یک چیز طبیعی نیست ...»

یاد یک خاطره دیگر افتادم.‌ پارسال در یکی از دانشگاه‌های خوب کشور، آقایی را آورده بودند که در مورد طب اسلامی صحبت کند. می‌گفت که ما یک مؤسسه‌ای داریم که در عرض دو ماه به شما طب اسلامی را یاد می‌دهیم و دیگر لازم نیست که شما 7 سال درس بخوانید که دکتر شوید (آن دانشگاه محل سخن‌رانی فنی-مهندسی بود). هم شهریه‌اش خیلی کم‌تر از دانشگاه آزاد است. هم اثرش خیلی بیش‌تر است. از جمله مواردی که مطرح شد این‌ها بود:

-          نحوه استفاه از پِهِن برای درمان سیاه زخم و ریزش مو و گل‌مژه.

-          زخم کردن سر و گره زدن بند به دور گردن برای فواره زدن خون از سر و تقویت حافظه و ایجاد طراوت.

-          اصلاح رژیم غذایی.

-          و ...

در مبحث رژیم غذایی، تأکید عمده بر روی استفاده از غذاهای سنتی و پرهیز از غذاهای نوین، به‌خصوص غذاهای فرنگی بود. تا جایی که حتی خوردن گوجه فرنگی را هم به دلیل منشأ خارجی آن مضر می‌دانستند. در جواب کسی که در باره دلیل مضر بودن غذاهای فرنگی، مثلاً پیتزا، سؤال کرده بود، گفتند : «این غذاهای فرنگی همه‌اش گند و کثافت است. شما پیتزا را جلوی سگ بگذارید، نمی‌خورد. ولی اگر آب‌گوشت بگذارید، می‌خورد. ...»

 

نتیجه اخلاقی : پیش به سوی زندگی طبیعی. از فردا گوش‌مان را با پای‌مان بخارانیم. غذای‌مان را زیر خاک مخفی کنیم. وقتی گرم‌مان شد، زبان‌مان را درآوریم. به جای رو بوسی، هم‌دیگر را لیس بزنیم. پای دیوار ادرار کنیم. برای تشکر از هم‌، چون دم نداریم، ماتحت‌مان را برای هم تکان بدهیم.

و البته در عین قدر شناسی، به هر کس که شک کردیم، پاچه‌اش را بگیریم. (در این زمینه، فکر کنم خدا را شکر، خیلی طبیعی هستیم.)

 

متول

دوشنبه ٥ امرداد ،۱۳۸۳
چه‌گونه صفحه کلیدمان را گاز نگیریم.

یه چیزی دیدم. اگه خیلی بیات شده یا تکراریه، لطفاً زیاد ضایع مون نکنید. این روزا زیاد تو باغ نیستم.

نمی‌دونم هنوز کسی هست که پیغام‌‌های داخل صندوق پستی اورکات‌اش رو چک کنه و با دیدن انبوه هرزنامه‌ها ناخن‌هاش رو بجوه یا نه. ولی حدود ۲۰ روز می شه که اورکات یه امکان جدیدی رو به مدیران انجمن‌ها داده، که کمبودش خیلی احساس می‌شد. متن اصلی خبر اینه:

 

New setting for communities   7/5/2004

Community moderators can now prohibit users from sending messages to their entire community. The moderators will always have the ability to send a message to their community regardless of the setting.

 

اگر مدیر انجمنی هستید، برای اون که جلوی فرستاده شدن پیغام‌های گروهی رو به اعضای انجمن‌تون بگیرید، می‌تونید برید به صفحه اصلی انجمن؛ گزینه edit profile رو انتخاب کنید؛ در اون‌جا گزینه messaging رو روی وضعیت off - do not allow members to send messages قرار بدید.

به این ترتیب می تونید از گاز گرفته شدن کی‌برد توسط افرادی که به تعداد زیاد پیغام‌ها حساسیت دارند، جلوگیری کنید.

 

متول

[ خانه | بايگاني | نامه در وکنيد ]


اين جاها خوبه. سر بزنين

 

 

فهرست وبلاگ ها به ترتيب گردگيري شدن

 

 

 

 

 

 

 

سايت هاي خبري

 

آفتاب از کدوم طرف در اومده مهربون شدي

BBC

گويا

 

تفت

 

نبوي

 

 


خانه
بايگاني
نامه در وکنيد


 

ÌÒíÑå ÇÓÑÇÑÂãíÒ

:لوگوي وبلاگ

">

Danshjoo List

 


کنتور