اين وبلاگ در بعضي موارد حاوي حرفهاي زشتي است که بچه هاي بد توي کوچه مي زنند. پيشاپيش به عزيزاني که به کلمات زشت حساسيت دارند هشدار داده مي شود

جمعه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸۳
اهميت سنت در بريتانيای کبير

-          اگر توی چله زمستون لوله آب گرمتون بترکه چه کار می‌کنین؟ هفته‌ای چندبار دست و رو و ظرفاتون رو می‌شورین؟

-          اگر مجبور بشین وقتی ریشتون رو می‌زنین با آب ۹۰ درجه صورتتون رو بشورین، ریش شما بلند تر می‌شه یا فتحعلی شاه قاجار؟

-          اگر وقتی می‌خواین از شیر ظرف‌شویی آب بخورین مجبور بشین با موهاتون کف لگن ظرف‌شویی رو برس بکشین، ‌ترجیح نمی‌دین به جای آب ، از همون آب تربچه و هویج و گوجه فرنگی بخورین؟

n قرن پیش در بریتانیا کسانی که خیلی تمیز بودند و دستشون رو هر از گاهی می‌شستند، یه لگن داشتند، که توش آب سرد و گرم رو که قبلاً توی دو تا پارچ جداگونه ریخته بودند، مخلوط می‌کردند و بعد دستشون رو تو اون لگن می‌شستند و آبش رو می‌ریختند دور.

این جانب زمانی که پا به این جزیره اسرارآمیز گذاشتم، با چند شوک فرهنگی روبرو شدم. یکی از اون ها همون دیوار فولادی بود که پیش‌تر شرح داده شد. یکی دیگه اش این بود:

 

 دستشویی هایی سنتی بریتانیا

 

همون طور که می‌بینید سیستم دست شستن تقریباً با ۶۰۰ سال پیش فرقی نکرده. ارتفاع شیرها هم به قدری کمه که به هیچ وجه قابل کنترل نیستند. در چنین شرایطی وقتی که بخواهید دست یا صورتتون رو بشویید سه راه حل کلی پیش پاتون هست:

1-       مثل بنده هر دو شیر آب گرم و سرد رو هم زمان باز کنید؛ دو ثانیه دست یا صورتتون رو زیر شیر آب گرم ۹۰ درجه بگیرید، دو ثانیه زیر آب سرد نزدیک به صفر درجه؛ در حالی که دائماً با اضطراب بین شیر آب گرم و سرد جابجا می‌شید، گه گیجه بگیرید و به اقوام نسبی درجه یک بریتانیایی های محترم، فحش های خوشگل بدید.

2-       به سنت حسنه چند صد ساله وفا دار بمونید؛ لگن رو با ترکیب مناسب آب گرم و سرد پر کنید؛ در چاهک رو ببندید، و صورتتون رو با امواج خروشانی که به لطف تنوع حیرت‌انگیز نژادی، با بقایای اخ و تف و ان‌دماغ برادران و خواهران بریتیش و ژرمن و رومن و چینی و عرب و هندی و کنیایی و مغول و مالزیایی و ... آمیخته شده، نوازش بدید. البته همون طور که در عکس هم مشخصه، اگر مثل دانشگاه ما، لگن مذکور دارای درپوش چاه نباشه، از این راه حل نمی‌تونید استفاده کنید.

3-       بی‌خیال کثیفی بشید و شستن دست و صورت رو به فرصت مناسب‌تری واگذار کنید.

عزیزان بریتیش معمولاً راه حل سوم رو انتخاب می‌کنند و به جاش روزی یکی دوبار حمام می‌روند. طبیعتاً در حمام دست هم به همراه اعضای دیگر شسته می‌شود.

خوشبختانه صاحبخونه ما در این زمینه بسیار روشنفکر هستند و برای دستشویی میکسر (از همون علمک های دستشویی خودمون) گذاشته‌اند. لذا بنده اصولاً سعی می‌کنم همه کارهای خود را اعم از بزرگ و کوچک در منزل انجام دهم.

 

در پایان از خداوند بزرگ می خواهم که ملت شریف ایران را در راه مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، و امت غیور بریتانیا را در طریق کوبیدن مشت محکم به دهان تهاجم فرهنگی شرق، بیش از پیش ثابت قدم بدارد؛ تا هم ما با توالت های اصیل و ارزشی‌مان در سن 35 سالگی ورم مفاصل زانو بگیریم و هم برادران بریتیش همراه هر وعده غذا چرک زیر ناخن‌شان را تناول بفرمایند.

متول

[ خانه | بايگاني | نامه در وکنيد ]


اين جاها خوبه. سر بزنين

 

 

فهرست وبلاگ ها به ترتيب گردگيري شدن

 

 

 

 

 

 

 

سايت هاي خبري

 

آفتاب از کدوم طرف در اومده مهربون شدي

BBC

گويا

 

تفت

 

نبوي

 

 


خانه
بايگاني
نامه در وکنيد


 

ÌÒíÑå ÇÓÑÇÑÂãíÒ

:لوگوي وبلاگ

">

Danshjoo List

 


کنتور