اين وبلاگ در بعضي موارد حاوي حرفهاي زشتي است که بچه هاي بد توي کوچه مي زنند. پيشاپيش به عزيزاني که به کلمات زشت حساسيت دارند هشدار داده مي شود

جمعه ۸ خرداد ،۱۳۸۳
چند تا چيز

۱.يك تجربه

 

وقتي فوتبال بازي مي‌كنيد، لازم نيست دهانتون به اندازه غار علي‌صدر باز باشه. مگس حالي‌اش نيست كه كجا مي‌ره.

 

 

۲.وبلاگ جدید

 

شادی تقوی هم به جمع وبلاگ نویس ها پیوست. اولش می خواستم بگم هر کی نخونه خره. ولی نمی گم چون زشته! حتماً بخونید. با صدای گرم خود شادی هم بخونید.

 

 

۳.بعدش چی؟

 

همه در مورد اون خبر گاز گرفتن اظهار نظر کردند، جز یک آدم خیلی خیلی مهم : من (بر وزن ان)

خبر ممکنه راست باشه یا دروغ. ولی طبق روال سال های اخیر، احتمالاً این عواقب رو در پی خواهد داشت: 

یک روز بعد، آقای سحرخیز شکایت می کنه (که گویا شکایت کرده). دو هفته بعد باز داشت می شه. دو ماه بعد به جرم اقدام علیه امنیت ملی از طریق انتشار تصویرش در بی.بی.سی به حبس ابد محکوم می شه. شش ماه بعد تعدادی پیرمرد مثل علیجانی و صابر – اگر آزاد باشند- دستگیر می شوند. یک سال بعد آقای محسنی اژه ای به عنوان قاضی نمونه شناخته می‌شه. پنج سال بعد آقای سحرخیز به همراه آقایان پیرمردها آزاد می شوند.

 

 

۴.لینک

 

روزنامه گاردین اوایل هفته رتبه بندی جدید دانشگاه های بریتانیا رو منتشر کرد. تایمز هم این کار رو می کنه ولی مال گاردین معتبر تره. امسال هم مثل چند سال گذشته کمبریج اول و آکسفورد دوم شد. فهرست کاملش از طریق وب سایت قابل دسترسی نیست ولی رتبه ها رو به تفکیک رشته می شه دید. لینک وب سایت تمام این دانشگاه ها و اطلاعات کلی راجع به اون ها رو هم می تونید همون جا پیدا کنید. کسایی که راهنمای کاملش رو می خوان سه، چهار ماه صبر کنند. من که برگشتم بیان ازم بگیرن (یخ کنی). اگر دنبال ادامه تحصیلات توی بریتانیا هستید به درد می خوره. مزیت دانشگاه های بریتانیایی (و کلا اروپایی) نسبت به امریکایی ها و کانادایی ها در اینه که راحت تر و بیشتر کمک مالی می دن. از نظر رفت و آمد به ایران هم بخصوص نسبت به امریکا راحت ترن. ولی در عوض کار پیدا کردن کمی سخت تره و معمولاً اعتبار دانشگاه های امریکایی بیشتره.

اون لیستی رو که اخیراً روزنامه شرق در مورد ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان بهش استناد کرده، من تقریباً دو ماهه که دیدم (هوی بهمن هاسپیتالی! چرا روزنامه تون خبرای بیات منتشر می کنه؟). فکر می کردم زیاد معتبر نباشه (کار دانشگاه شانگهایه). تو ۱۰ تا دانشگاه اول، ۸ تا از امریکا و ۲ تا از بریتانیا هستند. کمبریج پنجم شده و آکسفورد نهم. این دانشگاه روش رتبه‌بندی‌اش رو هم نوشته. لینک لیست های مختلف این رتبه بندی رو هم می گذارم این جا:

 

 

۵.تکرار نخواهد شد

 

همون از الف-صفر بنویسم بهتره. به ما نیومده از این حرفا بزنیم.

 

متول

[ خانه | بايگاني | نامه در وکنيد ]


اين جاها خوبه. سر بزنين

 

 

فهرست وبلاگ ها به ترتيب گردگيري شدن

 

 

 

 

 

 

 

سايت هاي خبري

 

آفتاب از کدوم طرف در اومده مهربون شدي

BBC

گويا

 

تفت

 

نبوي

 

 


خانه
بايگاني
نامه در وکنيد


 

ÌÒíÑå ÇÓÑÇÑÂãíÒ

:لوگوي وبلاگ

">

Danshjoo List

 


کنتور