دو عکس همراه با حس آخی

به دلیل فوران قریحه و استعداد نویسندگی و دلایل ذکر شده در مطلب قبلی، به نشان دادن دو عکس همراه با توضیحات آموزنده و زیبا بسنده می‌کنم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

۱-       ادینبورگ موزه‌های زیادی داره. برای من، از همه تأثیرگذارتر، یه موزه نقلی بود به اسم «موزه دوران کودکی». پر از اسباب بازی‌های قدیمیه. احساسات نوستالژیک آدم رو به شدت قلقلک می‌ده. (اول خواستم بگم احساسات آدم رو تحریک می‌کنه. ولی این کلمه تحریک آدم رو به یاد برادران بسیار غیرت‌مندی می‌اندازه که ماشاالله قوای تحریکیه‌شون خیلی حساسه. از چیزهایی مثل نشستن روی صندلی گرمی که یه دختر چند دقیقه قبل روش نشسته، خوندن خبر موفقیت تیم شنای دختران دانشگاه، و این اواخر دیدن لباس زیر خانم‌ها روی بند رخت و دایره‌های فلزی هم تحریک می‌شن، هم عرق شرم روی پیشونی‌شون می‌نشینه. همین شرم و حیاشون منو کشته. خدا کنه این طرفا نیان. چون دو روزه تمام آب بدن‌شون رو به خاطر کثرت عرق شرم از دست می‌دن.)

 

بگذريم. عروسکی که سمت راست این عکس می‌بینید، از یک لنگه کفش کهنه درست شده. متعلق به یک دختر بچه گدا است که در حوالی سال ۱۹۱۵ در لندن زندگی می‌کرده. جگر آدم ریش ریش می‌شه.

 

۲-       این کرگدن سفید که توی باغ وحش ادینبورگ زندگی می‌کنه چند روزه که جفتش رو از دست داده. نگهبانش می‌گفت که نه لب به غذا می‌زنه، نه از جاش جم می‌خوره. فکر کنم اگه باغ وحش تهران زندگی می‌کرد، دو روز بعدش می‌رفت یه فیل چاق و چله صیغه می‌کرد. بعد از یه ماه هم گندش در می‌اومد که قبلاً با یه گورخر ۱۶ ساله روی هم ریخته بوده و بدون اجازه همسر اولش، جفت دوم اختیار کرده بوده.

 

 

 

/ 8 نظر / 16 بازدید
goli

سلام .... خيلی عکس غم انگيزی بود .دلم خواست به جای جفت اين کرگدن بودم.

آدم

این بنده خدا از غم و غصه اینقدر رنگ و روش گرفته یا سفید یعنی همین رنگی؟! در ضمن چی شده اخبار غم انگیز ناک منتشر میشه اینجا؟

shadi

سلام .مبارک باشه.وبلاگت چه قشنگتر شده.

بهداد

سلام. کجا بودی پير مرد.

nazanin

يکی اين کرگدن سفيده يکی برف آب شده گـِل مال!!

afra

بوزتون خورده است! ما يک موزه ای رفتيم که اکه عکسش رو بذارم وبلاکم فيلتر ميشه!!!!!!!!!!!

BaHaar

اخه گفتی جفتش اما نگفتی اونی که مرده نر بوده يا ماده ! يحتمل اينی که لب به غذا نميزنه ماده است . وگرنه تا الان اون کارهايی که گفتی رو کرده بود.

احسان

سلام.....به من هم سر بزن.....شاد باشی